Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Już w najbliższy piątek – 19 listopada – ubierzmy się na niebiesko. 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia  Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

To dobry moment, by zapoznać się z Konwencją o Prawach Dziecka, poznać organizacje działające na rzecz tych najmłodszych, których prawa są łamane na całym świecie. To dobry moment, by podzielić się doświadczeniami i dostrzec, jak wiele dobrego mamy i możemy z siebie dać człowiekowi obok nas.

Kolorem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest kolor niebieski, a zatem najbliższy piątek – 19 listopada – ogłaszamy dniem na niebiesko i zapraszamy do włączenia się w akcję Cała Szkoła Na Niebiesko

Zapraszamy także do zapoznania się z przygotowaną przez panią Agnieszkę Sawicką prezentacji dotykającej tematyki praw dziecka.

Link do pobrania prezentacji znajduje się tutaj