Spotkanie z kosmetolog i masażystką

Kontynuując realizację projektu „Poznajemy zawody swoich rodziców” 22 listopada 2021 r. gościliśmy w klasie (VIIA) p. Luizę Masalską (mamę Szymona), która jest kosmetologiem i masażystą.

Podczas spotkania Pani Luiza zapoznała młodzież ze specyfiką wykonywanego przez siebie zawodu. Przedstawiła częste problemy młodych ludzi uprawiających sport z kontuzjami, skurczami czy też bóle mięśni. Pokazała elementy masażu sportowego i jego wpływ na właściwe funkcjonowanie organizmu dojrzewającego młodego organizmu.

Opowiadała o podstawach codziennej pielęgnacji, udzielała cennych wskazówek i rad na temat pielęgnacji skóry nastolatków. Pani kosmetolog omówiła mankamenty mogące towarzyszyć skórze osób w wieku dojrzewania, przeanalizowała problemy towarzysząc temu okresowi. Szczegółowo opisała sposoby zapobiegania problemom skórnym u nastolatków, zwróciła uwagę na popełniane błędy podczas pielęgnacji skóry, dotyczące makijażu oraz innych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Uwagę skupiła również na diecie, która ma wpływ na zdrowie nie tylko skóry, ale całego organizmu.

Nasz gość pokazał zebranym niektóre kosmetyki i przybory, wykorzystywane w codziennej pracy z młodymi ludźmi.

Serdecznie dziękujemy p. Luizie Masalskiej za ciekawe zajęcia, za profesjonalne rady, opinie które z pewnością zostaną wykorzystane przez Naszych uczniów ku poprawie zdrowia i urody.

 

Izabela Kraszewska-Szmidt