Kacze Bagno

W dniach 25-26.04.2022r. uczniowie klasy 7G wzięli udział w wycieczce klasowej do Kaczego Bagna. Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych to wyjątkowe miejsce na ziemi, które powstało z potrzeby serca, to przestrzeń, która pozwala odkrywać i realizować swoje pasje!

Kacze Bagno jest  niezależnym ośrodkiem edukacji, animacji i kultury, stworzonym w budynku po starej oborze, do którego przyjeżdżają różnego rodzaju grupy młodzieżowe i dorosłe, by razem się bawić i uczyć. To nowoczesny i autorski projekt edukacyjny, oparty na założeniach pedagogiki alternatywnej, animacji społecznej, socjoterapii oraz morskiego wychowania młodzieży, który polega na kształtowaniu charakterów, rozwoju osobowości, zdolności organizacyjnych i interpersonalnych. Wyzwala inicjatywy, inspiruje, pobudza wyobraźnię, integruje, bawi i uczy.

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli  w warsztatach:  tańca z ogniem, bębny afrykańskie, szczudlarskie, ceramiczne oraz pieczenia chleba. Poznali smak satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, uwierzyli w siebie i swoje możliwości, przeżyli niezapomnianą przygodę.

Iwona Iwańska

Krystian Wojnowski