Warsztaty połączone z koncertem zespołu „Munich Supercrew”

3 czerwca 2022,  w Kuźni Społecznej w Olsztynie, uczniowie klas 7 „szlifowali” język niemiecki podczas warsztatów połączonych z koncertem zespołu „Munich Supercrew” z Niemiec.

Przed koncertem uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę z języka niemieckiego, utrwalić słownictwo związane ze spędzaniem czasu wolnego, zwroty powitań, pozdrowień niemieckich, dni tygodnia oraz liczby. Wszystko w przystępny i zabawny sposób, z wykorzystaniem muzyki poprowadzili członkowie zespołu.

Inicjatywa została zorganizowana przez Instytut Goethego z Warszawy. Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów z klas 7, wytypowanych przez nauczycieli języka niemieckiego. Koncert, jak i warsztaty miały służyć popularyzowaniu języka niemieckiego wśród młodzieży, poznaniu innej kultury oraz nabraniu pewności siebie w komunikatywnym porozumiewaniu się już od początku nauki języka. Przede wszystkim jednak chcieliśmy się dobrze bawić i miło i kulturalnie spędzić czas po szkole. Nasi uczniowie wyróżniali się wśród innych szkół wiedzą językową, byli odważni i otwarci. Jesteśmy przekonane, że czas spędzony na nauce nowego, trudnego języka nie był czasem straconym, a warsztaty i koncert tylko rozbudziły chęci do dalszego zgłębiania wiedzy.

Beata Zielińska

Agnieszka Sawicka