Wycieczka szkolna do Lidzbarka Warmińskiego

7 czerwca klasy VII C i VIII F uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Lidzbarka Warmińskiego, którą zorganizowała pani Małgorzata Palińska. Program  obejmował zwiedzanie podzamcza gdzie obecnie mieści się  Hotel Krasicki, łączący nowoczesne inspiracje z historią i tradycją, zamku Biskupów Warmińskich oraz  Oranżerii Ignacego Krasickiego. Obejrzeliśmy także Wysoką Bramę,  Kościół Św. Piotra i Pawła oraz prawosławną cerkiew.

W zamku mieszkali  i urzędowali biskupi warmińscy m.in. Łukasz Watzenrode stryj M. Kopernika, Jan Dantyszek i Ignacy Krasicki.  Po zwiedzeniu zamku i miasta, które było pierwszą stolicą Warmii przyszedł czas na relaks. Spacerkiem wzdłuż Symsarny dotarliśmy do parku zdrojowego, w którym znajdują się tężnie solankowe – budowla z drewna i gałęzi tarniny, która służy do zwiększania stężenia soli w solance, działająca jak ogromny filtr powietrza. Spacerując po tężniach i wdychając zdrowotne powietrze nabieraliśmy sił przed zakończeniem roku szkolnego i na czas zasłużonego wakacyjnego odpoczynku😊

J. Kotańska

B. Firek